Firma Polkard na polskim rynku stomatologicznym działa od 1990 roku. Podstawę naszej oferty handlowej stanowią materiały do ruchomych aparatów ortodontycznych, protetyki oraz narzędzia i urządzenia do ortodoncji laboratoryjnej i klinicznej oraz techniki dentystycznej. Dzięki rozszerzeniu naszej działalności o organizację kursów dla lekarzy ortodontów, Polkard jako pierwsza firma w Polsce, stał się także głównym dostawcą materiałów do stałych aparatów ortodontycznych.

Dobra organizacja sprzedaży i ekspansja zaowocowały podpisaniem w 1995 roku umowy o wyłączności na terytorium Polski z niemieckim producentem, firmą Dentaurum. Od tego momentu nastąpił znaczny wzrost sprzedaży, zwiększyła się liczba klientów. Możliwe stało się także poszerzenie oferty o nowe produkty, takie jak: porcelana stomatologiczna, najnowsze zamki ortodontyczne (kompozytowe i ceramiczne), mikroimplanty, urządzenia do obróbki tytanu, piece i lasery laboratoryjne.

W 1997 roku doszło do nawiązania współpracy z producentem szlachetnych stopów stomatologicznych - niemiecką firmą C. Hafner. Dzięki niej wzbogacony został asortyment stopów stomatologicznych i wprowadzono do obrotu zaawansowaną technologię galwanoformingu, a w późniejszym okresie elektroforezy do wykonywania prac ceramicznych. Partnerem firmy Polkard jest też firma Alphadent (CEKA) - wytwórca protetycznych elementów retencyjnych.

Produkty oferowane przez Polkard dostępne są na terenie całego kraju. W celu poprawy jakości obsługi, logistyki, powołaliśmy sieć dystrybutorów, którzy przy bezpośredniej współpracy z nami rozwijają sprzedaż na lokalnych rynkach. Są to znaczące firmy handlowe w Polsce oferujące szeroki asortyment branży stomatologicznej. Polkard uczestniczy w największych krajowych imprezach i targach, takich jak CEDE, KRAKDENT, podczas których prezentowane są nasze produkty oraz nowe rozwiązania.

Od blisko 30 lat Polkard oferuje lekarzom i technikom kursy doskonalenia zawodowego, które są prowadzone przez polskich oraz światowej sławy wykładowców z Niemiec, Włoch, Szwajcarii, USA, Czech i Norwegii.

Firma współpracuje bezpośrednio z odbiorcami indywidualnymi, gabinetami stomatologicznymi, klinikami, laboratoriami, akademickimi ośrodkami stomatologii, towarzystwami naukowymi, organizacjami zawodowymi lekarzy i techników: Polskie Towarzystwo Ortodontyczne, Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Polskie Towarzystwo Techników Dentystycznych, Polskie Towarzystwo Techników Ortodontycznych, Izba Gospodarcza Techników Dentystycznych. Utrzymujemy systematyczne relacje z liderami opinii w branży stomatologicznej. Wieloletnia współpraca z Polskim Towarzystwem Ortodontycznym zaowocowała przyznaniem firmie Polkard tytułu członka wspierającego.

 

Od 2001 roku przy firmie Polkard istnieje Centrum Medyczne, które oferuje kompleksowe leczenie stomatologiczne.

 

Zapraszamy do współpracy !