CEDE 2014

Tegoroczna wystawa była dla naszej firmy okazją do zaprezentowania nowego produktu – sytemu porcelany stomatologicznej ceraMotion® firmy Dentaurum.

Na stoisku na dwóch stanowiskach odbywały się non stop prezentacje prowadzone przez współpracujących z nami techników, tworzących ceraMotion® Team Polska.

Premierową prezentację rozpoczęły dwa wykłady wygłoszone przez technika z Dentaurum Gabrielę Vögele oraz technika Piotra Czarnobila.

On też przeprowadził ostatniego dnia targów całodzienne warsztaty nt. praktycznego napalania ceraMotion®. Warsztaty odbyły się w laboratorium Medycznego Studium Zawodowego im. PCK w Poznaniu.

Tradycyjnie już po raz 24 prezentowaliśmy ofertę materiałów ortodontycznych i protetycznych Dentaurum.

Przetłumaczony na język polski i wydany naszym staraniem atlas ortodontyczny zdobył GRAND PRIX CEDE 2014 w kategorii: wydawnictwa i nauka. Nagroda jest potwierdzeniem jego walorów oraz popularności jaką cieszy się wśród lekarzy, techników, uczniów, studentów i wszystkich osób zawodowo związanych z ortodoncją.


EOS

Po raz pierwszy w Polsce, a po raz dziewięćdziesiąty w Europie odbył się w Warszawie w dniach 18-22 czerwca Europejski Kongres Ortodontyczny.

Uczestniczyło w nim blisko 2,5 tysiąca ortodontów oraz ponad 80 firm z całego świata prezentujących na towarzyszącej Kongresowi wystawie materiały oraz „technologie” wykorzystywane w leczeniu wad zgryzu.

Nasza firma”wystąpiła” gościnnie na stoisku Dentaurum – jednego z liderów w produkcji materiałów ortodontycznych.

Pobyt na EOS dał nam okazję do licznych spotkań, nawiązania nowych kontaktów.

Szczególne podziękowania kierujemy do współpracujących z nami lekarzy, którzy znaleźli czas by odwiedzić nas podczas wystawy.


 

I Kongres Polskiego Towarzystwa Techniki Ortodontycznej we Wrocławiu

Za nami I Kongres Polskiego Towarzystwa Techniki Ortodontycznej we Wrocławiu! Firma Polkard jako główny sponsor Kongresu:) Wykład Stefana Kehlbachera z firmy Dentaurum na temat śrub ortodontycznych Hyrax oraz pokaz wykonywania aparatów RPE przez Bartłomieja Gordona cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy!


Krakdent 2014

Kolejne targi Krakdent 2014 przechodzą do historii. Dziękujemy wszystkim za spotkania oraz wizyty na naszym stoisku, podczas 3 dni mogliśmy zaprezentować naszą ofertę handlową i nasz asortyment. Mieliśmy też możliwość przeprowadzenia kilku pokazów łączenia metalowych elementów aparatów ortodontycznych z wykorzystaniem zgrzewarki Assistent 3000, prowadzonych przez tech, dent. Bartłomieja Gordona.

Do zobaczenia !


Wyjazd do Dentaurum 2013

W terminie 17-20 X odbył się wyjazd do Dentaurum z grupą lekarzy ortodontów. W programie wyjazdu odbyły się dwie sesja szkoleniowe na tematy: SUS² - koncepcja leczenia i sposoby rozwiązywania problemów, które prowadził Dr. Philipp Geis oraz discovery® smart i doscovery® pearl, które prowadził Dr. Thomas Lietz. Mieliśmy możliwość zwiedzania fabryki Dentaurum oraz zapoznania się z linią produkcyjną. W ramach wycieczki gościliśmy w lokalnej winiarni w rejonach Nadrenii. Dziękujemy bardzo za skorzystanie z oferty i wspólny wyjazd. Zapraszamy następnym razem!


Spotkanie Szkoleniowe gdańskiego oddziału PTTD

W dniu 28 września mieliśmy przyjemność gościć ze stoiskiem firmowym na spotkaniu szkoleniowym zorganizowanym przez Zarząd gdańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Techników Dentystycznych. W imieniu firmy Polkard program szkolenia uatrakcyjnił Pan Bartłomiej Gordon, który omówił sposób wykonywania aparatów płytkowych metodą akrylu sypanego z zastosowaniem różnego rodzaju śrub, technikę wykonywania wzorów z akryli nieprzeziernych oraz laboratoryjne wykonywanie aparatów stałych z elementami lutowania i punktowania na przykładzie aparatu Hyrax.


17 ZJAZD PTO

W dniach 25-27 września gościliśmy w hotelu Król Kazimierz podczas 17 Zjazdu Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Prezentowaliśmy ofertę ortodontyczną firmy Dentaurum. Dziękujemy wszystkim za liczne odwiedziny naszego stoiska, duże zainteresowanie naszą ofertą oraz wspólnie spędzony czas w tak pięknym otoczeniu Kazimierza.

Do zobaczenia podczas kolejnego PTO !


CEDE 2013

Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska podczas targów CEDE 2013, dziękujemy też bardzo za miłe słowa dotyczące wyglądu naszego stoiska.

Zależało nam, aby stworzyć otwartą, przyjazną przestrzeń do spotkań i rozmów handlowych.


Wprowadzenie do biomechaniki Prof. Giorgio Fiorelli, dr. Paola Merlo

W dniach 31 V – 1 VI w Warszawie odbył się kurs dla lekarzy ortodontów – Wprowadzenie do biomechaniki. Znajomość zasad biomechaniki jest bardzo istotna w planowaniu leczenia ortodontycznego. Kurs był wprowadzeniem do cyklu 5 spotkań, na które serdecznie zapraszamy (zobacz szczegółową informację). Prowadzący kurs prof. Fiorelli i dr. Merlo podczas swoich prezentacji wskazali na nowe możliwości w leczeniu ortodontycznym. Zaprezentowana wiedza oraz omówione przypadki ułatwią słuchaczom planowanie leczenia z przewidywanym wynikiem, umożliwią zastosowanie metod wykraczających poza standardowe postępowanie w technice łuku prostego.


W dniach 17-19.05 w Olsztynie, w hotelu Manor odbyła się Ortodontyczna Konferencja Techników Dentystycznych.

Organizatorem spotkania była firma Polkard.

Konferencję otworzył Prezes firmy Polkard, który przywitał zaproszonych gości i odczytał list Pani Prof. Grażyny Śmiech – Słomkowskiej skierowany do uczestników Konferencji.

W imprezie uczestniczyło ok. 80 osób z różnych stron Polski, technicy pracujący w ortodoncji i oraz lekarze ortodonci. Wykładowcami byli zarówno lekarze jak i technicy z Polski , Niemiec i Anglii.

Odbył się m.in. wykład i warsztaty dotyczące aparatu Twin block, wykład przybliżający współczesną diagnostykę ortodontyczną, przedstawiono przegląd aparatów ortodontycznych wykonywanych techniką termoformowalną , a także rodzaje i specyfikę śrub ortodontycznych.

Część wykładów dotyczyła zagadnień prawnych i organizacji pracy laboratorium ortodontycznego.

Obecni wykładowcy to : dr n. med. Joanna Jabłońska –Zdrobek, tech dent Agnieszka Jóźwiak, tech. dent. Marcin Kozaczewski, lek. stom. Beata Tokarczuk, tech dent Andrzej Dulian, mgr Monika Szmidt. Z firmy Dentaurum przyjechał tech. dent. Stefan Kelbacher.

W organizację części merytorycznej Konferencji zaangażowało się również Polskie Towarzystwo Techniki Ortodontycznej, gościliśmy także tech. dent Paul Mallet’a, Prezes Angielskiego Towarzystwa Techników Ortodontycznych.


Kurs dla lekarzy Ortodontów, prof. zw. dr hab. Anna Komorowska

W dniu 20 kwietnia w hotelu Hilton w Warszawie odbył się kurs dla lekarzy Ortodontów - Strategia oceny ryzyka w okresie wymiany uzębienia - kurs prowadziła prof. zw. dr hab. Anna Komorowska. Kurs cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom.


Krakdend 2013

Podczas tegorocznych targów prezentowaliśmy nowe zamki ceramiczne discovery® pearl, nowe zamki samoligaturujące discovery® sl 2.0 oraz naszą pełną ofertę produktów Dentaurum, CEKA, C.Hafner


IDS 2013

Podczas tegorocznych targów w Kolonii gościliśmy na stoisku Dentaurum (zachęcamy do obejrzenia stoiska za pomocą wirtualnej wtyczki 3D na stronie Dentaurum). Firma Dentaurum prezentowała nowe zamki metalowe discovery®smart dostępne w systemie Roth 18, 22 i MBT 18,22 oraz zamki ceramiczne discovery®pearl. Bardzo duże zainteresowanie wywołała prezentacja nowej, rewolucyjnej ceramiki ceramotion®.